Świetlica

 

          Dzień zaczynamy o 7.00 rano. Jesteśmy jeszcze troszeczkę zaspani więc lubimy poleżeć na pufach albo siadamy wokół naszej Pani i rozmawiamy, rozmawiamy, rozmawiamy… Część z nas rozpoczyna lekcje o godz. 8.00, kiedy już wyjdą ze swoimi wychowawcami my zabieramy się do pracy i zabawy! Zapominalscy odrabiają zadania domowe z poprzedniego dnia, czytamy prasę dziecięcą, a chłopcy rozpoczynają konstruowanie przeróżnych budowli z kolorowych klocków.  Chłopcy też bardzo chętnie grają w piłkarzyki – mamy w świetlicy niemal piłkarskie turnieje.

 

 

Bardzo lubimy zabawy ruchowe, dlatego chętnie w nich uczestniczymy. Skaczemy jak żabki po „tęczowych wyspach”, tworzymy budowle z miękkich klocków, wspinamy się w „małpim gaju”. Czasem mamy też ochotę na tańce i inne zabawy z muzyką.

 

 

Bawimy się tak dobrze, że zapominamy o wszystkim. Na szczęście nasza Pani przypomina o drugim śniadaniu, a ponieważ w brzuszkach burczy więc chętnie biegniemy myć rączki i siadamy do jedzenia. Kiedy przygotowane przez rodziców śniadaniówki zostaną już opróżnione rozpoczynamy zajęcia tematyczne. Pani codziennie proponuje nam coś ciekawego. Najbardziej lubimy zajęcia plastyczne, tworzymy wtedy przeróżne „cudeńka”, które później ustawiamy na półeczkach lub wieszamy na tablicach dekoracyjnych. Nasza sala wygląda przepięknie a my pękamy z dumy, że to wszystko dzięki naszym pracowitym rączkom. Mamy też swoją „Galerię Świetlików” w holu szkoły – tam też można podziwiać nasze prace.

 

 

Przedpołudnie w świetlicy powoli się kończy, niedługo pójdziemy do klas, na lekcje – czas więc na relaksację. Pani pozwala nam się wygodnie ułożyć na pufach i materacach, siada blisko nas, otwiera książkę i zaczyna czytać.

 

 

Bardzo to lubimy, jest tak cicho i spokojnie a opowiadania są niezwykle ciekawe. Zrelaksowani i uśmiechnięci pod opieką wychowawców ruszamy do klas, teraz pora na naukę! Sala świetlicy nie zostanie jednak pusta, zastąpią nas nasze koleżanki i koledzy, którzy właśnie skończyli lekcje. Dla nich dzień w świetlicy dopiero się zaczyna. Ponieważ od rana „ćwiczyliśmy” nasze umysły, teraz chcemy się pobawić.

 

 

Każdy wybiera to co lubi najbardziej. Możemy też bawić się w drugiej sali – tam najczęściej gramy, układamy puzzle lub wymyślamy przedstawienia w kąciku teatralnym.

 

 

Na zabawie czas mija przyjemnie, nie zapominamy jednak o naszych obowiązkach. Jesteśmy pilnymi uczniami, dlatego grzecznie siadamy do „godziny ciszy”.

 

 

Teraz możemy odrobić zadania domowe, poczytać lub porysować ale musimy być cichutko, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem. W nagrodę za pracowicie spędzoną godzinę Pani pozwala nam na zabawy w „małpim gaju”. Możemy wspinać się po drabinkach i ściance wspinaczkowej, ćwiczyć na piłkach sensorycznych, budować z miękkich klocków – tę część dnia lubimy najbardziej, „małpie figle” to nasza specjalność!

 

 

Przyszedł czas na zajęcia tematyczne. Nie chcemy być gorsi od naszych koleżanek i kolegów z przedpołudniowych zajęć, dlatego chętnie bierzemy w nich udział.

 

 

Dzień szybko mija, zaczynają przychodzić nasi rodzice i jest nas co raz mniej. Nuda nam jednak nie grozi! Mamy mnóstwo ciekawych gier planszowych, jeżeli tylko chcemy Pani włącza nam bajki na CD lub zadaje zagadki ze „smokiem Obibokiem”.

 

 

Tak niepostrzeżenie wybija godzina 17.00, wszyscy wracamy do domów ale jutro znowu się spotkamy i dobra zabawa zacznie się na nowo!

 

Świetlica szkolna czynna codziennie w godzinach 7:00-17:00
Telefon kontaktowy (12) 658 84 22 wew. 22

Nauczyciele świetlicy: Renata Darewicz, Katarzyna Warzecha, Anna Kubik, Halina Dąbrowska, Patrycja Adamczyk, Agata Kołecka, Ewa Szczerba i Agnieszka Dąbrowska.

Wpłat na rzecz świetlicy można dokonać na konto o numerze: 87 1240 1444 1111 0010 0071 2892 z dopiskiem: fundusz świetlicy szkolnej.

Opłata roczna to 60zł, semestralna – 30zł.

Konkurs artystyczny Nasze Talenty

Pod koniec listopada nasza świetlica zamieniła się w miejsce pełne talentów i pasji. Kolejny raz odbył się konkurs ” Nasze talenty”

Pasowanie na Świetlika

Tradycją naszej świetlicy jest pasowanie na Świetlika”. Uczniowie klas pierwszych podczas wspólnych zabaw

Nasze talenty – październik 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, do naszej świetlicy powrócił konkurs „Nasze Talenty” Ponownie mogliśmy podziwiać niezwykłe umiejętności naszych uczniów.

Wielkanocne warsztaty

Jak co roku w świetlicy odbyły się warsztaty wielkanocne. W trakcie nich wykonywaliśmy piękne ozdoby i rozmawialiśmy o wielkanocnych tradycjach.

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

„W świecie fantazji”

Realizując cykl tematyczny ”W świecie fantazji”, podczas zajęć czytaliśmy bajki terapeutyczne, rozmawialiśmy o naszych lękach i strachach wspólnie omawiając sposoby radzenia sobie z nimi.

Scroll to Top
Skip to content