Drugie miejsce reprezentacji Miasta Krakowa na XIX Wieloboju Morskim

W dniach 7-9 czerwca 2024 reprezentacja Miasta Krakowa prowadzona przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód przebywała w Świnoujściu na XIX Wieloboju Morskim walcząc o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej. Jest to ogólnopolska impreza organizowana cyklicznie w czerwcu przez 2 Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych w Świnoujściu. Do sportowej walki stają zawodnicy z sześciu miast patronujących okrętom wojennym: ORP Kraków, ORP Gniezno, ORP Lublin, ORP Poznań, ORP Toruń oraz ORP Kontradmirał X. Czernicki, którego patronem jest miasto gospodarzy.
W tym roku zawody składały się z pięciu konkurencji: Turnieju Wiedzy Marynistycznej oraz części sprawnościowej Wieloboju Morskiego w którego skład wchodziły: bieg z odbijaczem, walka na bomie, rzut kołem ratunkowym i przeciąganie liny. Na zakończenie punkty ze wszystkich
konkurencji były sumowane, a drużyna z największą liczbą punktów otrzymała główną nagrodę Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej.
Zawodniczki startujące w Turnieju Wiedzy Marynistycznej razem z Dowódcą ORP Kraków Jak zwykle od paru lat walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy dwoma drużynami Gniezna i Krakowa. Początek zawodów wypadł bardzo obiecująco dla naszej reprezentacji. Zawodniczki: Seweryn Agata, Czechowska Zofia, Klóska Milena w konkurencji wiedzy marynistycznej zdobyły pierwsze miejsce wyprzedzając reprezentację Gniezna i Poznania. Natomiast zawodnicy: Kopiński Antoni, Stoch Alan, Wójcik Piotr, Czajka Filip, Dulak Mikołaj, Dybała Damian, Klamka Patryk, Korus Wojciech rozpoczęli od zwycięstwa w biegu z odbijaczem. Jednak w pozostałych trzech konkurencjach (walki na bomie, rzucie kołem ratunkowym i przeciąganiu liny) reprezentacja Gniezna była o krok przed naszą drużyną i wygrała całe zawody. Bieg z odbijaczem – drużyna ORP Kraków
Miejsca XIX Wieloboju Morskiego o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej:
– 1 m-ce Gniezno – 31 pkt
– 2 m-ce Kraków – 28 pkt
– 3 m-ce Poznań – 21 pkt
Organizacją i przygotowaniem reprezentacji miasta Krakowa od wielu lat zajmuje się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód. Trzon ekipy stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie. Kierownikiem drużyny jest pan Wojciech Radwański (MOS Kr-Zachód),  Głównym trenerem jest pan Mirosław Kopiński (SP 148).
Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów.
Plan trzydniowego pobytu naszej drużyny w Świnoujściu obejmował szereg atrakcji nie związanych z samymi zawodami sportowymi. Zawodnicy mieli możliwość spędzenia trzech dni na okręcie wojennym ORP Kraków. Spotkali się z dowódcą okrętu kpt mar. Wojciechem Zielińskim i jego załogą. Zwiedzili okręt od stanowiska dowodzenia po maszynownię. Nasi zawodnicy w czasie wolnym od zajęć sportowych byli na plaży, płynęli jachtem po basenie portowym oraz wypłynęli na pełne morze.
Podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie, za udostępnienie sali gimnastycznej w której można było przygotować drużynę do zawodów. Podziękowania należą się Radzie Rodziców przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Zachód za dofinansowanie drużyny oraz Pani dyrektor MOS Kraków Zachód Edycie Krauss.

Scroll to Top
Skip to content