Świetlica szkolna

Dzień zaczynamy o 7.00 rano. Jesteśmy jeszcze troszeczkę zaspani więc lubimy poleżeć na pufach albo siadamy wokół naszej Pani i rozmawiamy, rozmawiamy, rozmawiamy… Część z nas rozpoczyna lekcje o godz. 8.00, kiedy już wyjdą ze swoimi wychowawcami my zabieramy się do pracy i zabawy! Zapominalscy odrabiają zadania domowe z poprzedniego dnia, czytamy prasę dziecięcą a chłopcy rozpoczynają konstruowanie przeróżnych budowli z kolorowych klocków.

Bardzo lubimy zabawy ruchowe, dlatego chętnie w nich uczestniczymy. Skaczemy jak żabki po „tęczowych wyspach”, budujemy tory przeszkód z miękkich klocków, rozciągamy się z grą „twister”.

2017_swietlica_2

Bawimy się tak dobrze, że zapominamy o wszystkim. Na szczęście nasza Pani przypomina o drugim śniadaniu, a ponieważ w brzuszkach burczy więc chętnie biegniemy myć rączki i siadamy do jedzenia. Kiedy przygotowane przez rodziców śniadaniówki zostaną już opróżnione rozpoczynamy zajęcia tematyczne. Pani codziennie proponuje nam coś ciekawego. Najbardziej lubimy zajęcia plastyczne, tworzymy wtedy przeróżne „cudeńka”, które później ustawiamy na półeczkach lub wieszamy na tablicach dekoracyjnych. Nasza sala wygląda przepięknie a my pękamy z dumy, że to wszystko dzięki naszym pracowitym rączkom.

2017_swietlica_3
2017_swietlica_4

Przedpołudnie w świetlicy powoli się kończy, niedługo pójdziemy do klas, na lekcje – czas więc na relaksację. Pani pozwala nam się wygodnie ułożyć na pufach i materacach, siada blisko nas, otwiera książkę i zaczyna czytać.

2017_swietlica_5

Bardzo to lubimy, jest tak cicho i spokojnie a opowiadania są niezwykle ciekawe. Zrelaksowani i uśmiechnięci pod opieką wychowawców ruszamy do klas, teraz pora na naukę! Sala świetlicy nie zostanie jednak pusta, zastąpią nas nasze koleżanki i koledzy, którzy właśnie skończyli lekcje. Dla nich dzień w świetlicy dopiero się zaczyna. Ponieważ od rana „ćwiczyliśmy” nasze umysły, teraz chcemy się pobawić. Co tu wybrać: kącik teatralny, kuchenny, klocki, zabawy z Panią?!

2017_swietlica_6
2017_swietlica_7

Każdy wybiera to co lubi najbardziej. Na zabawie czas mija przyjemnie, nie zapominamy jednak o naszych obowiązkach. Jesteśmy pilnymi uczniami, dlatego grzecznie siadamy do „godziny ciszy”.

2017_swietlica_8

Teraz możemy odrobić zadania domowe, poczytać lub porysować ale musimy być cichutko, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem. W nagrodę za pracowicie spędzoną godzinę Pani pozwala nam na zabawy w „małpim gaju”. Możemy wspinać się po drabinkach i ściance wspinaczkowej, ćwiczyć na piłkach sensorycznych, budować z miękkich klocków – tę część dnia lubimy najbardziej, „małpie figle” to nasza specjalność! 🙂

2017_swietlica_9

Przyszedł czas na zajęcia tematyczne. Nie chcemy być gorsi od naszych koleżanek i kolegów z przedpołudniowych zajęć, dlatego chętnie bierzemy w nich udział.

2017_swietlica_10

Dzień szybko mija, zaczynają przychodzić nasi rodzice i jest nas co raz mniej. Nuda nam jednak nie grozi! Mamy mnóstwo ciekawych gier planszowych, jeżeli tylko chcemy Pani włącza nam bajki na CD lub zadaje zagadki ze „smokiem Obibokiem”.

2017_swietlica_11

Tak niepostrzeżenie wybija godzina 17.00, wszyscy wracamy do domów ale jutro znowu się spotkamy i dobra zabawa zacznie się na nowo!

2017_swietlica_12

Świetlica szkolna czynna codziennie w godzinach 7:00-17:00
Telefon kontaktowy (12) 658 84 22 wew. 22

Nauczyciele świetlicy: mgr Renata Darewicz, mgr Joanna Krajcarz i mgr Katarzyna Warzecha

Regulamin świetlicy szkolnej

Załączniki (do wydruku w formacie pdf):

Zgoda na samodzielne wyjście dziecka

Upoważnienie do odbioru dziecka

Archiwum

ZIMA W KOLORZE BIELI – konkurs plastyczny

Wychowankowie naszej świetlicy bardzo chętnie i licznie wzięli udział w konkursie plastycznym „Zima w kolorze bieli”. Prace w olbrzymiej większości były na wyrównanym poziomie artystycznym. Uczniowie wykazali się kreatywnością i inwencją twórczą łącząc różne techniki plastyczne. Nagrodzone prace cechowała staranność i pomysłowe wykorzystanie niebanalnych materiałów.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wykonały przepiękne ozdoby świąteczne, które następnie trafiły na kiermasz. Pieniążki ze sprzedaży prac przeznaczone zostały na pomoc dla chorej, 7- letniej Wiktorii Lewkowskiej. Rodzice naszych uczniów bardzo hojnie odpowiedzi na naszą prośbę, za co serdecznie dziękujemy!

pc050116 pc050114 pc050102

Nadeszła WIOSNA!

Całą naszą radość i zebrane podczas wiosennych spacerów wrażenia, przelaliśmy na kartki papieru i tak powstały prace, na zorganizowany w naszej świetlicy konkurs plastyczny „Wiosna, ach to TY”

Laureatami zostali:
Julia Fedoryszak kl.2a I miejsce
Alicja Barnak kl. 2a II miejsce
Oliwia Krawczyk kl.3b III miejsce
Wyróżnienia:
Artur Kropiowski kl.2a
Kalina Płonka kl.1c
Paulina Piasek kl.2a


Wieloletnią tradycją naszej świetlicy jest własnoręczne przygotowywanie świątecznych ozdób, które następnie wraz z życzeniami wręczamy Paniom Dyrektorkom, Pani Pedagog, Paniom z sekretariatu, biblioteki, szatni, portierni, kuchni oraz naszej Pani Pielęgniarce.
W tym roku z okazji Świąt Wielkanocnych powstały kolorowe zajączki z filcu!WZOROWY ŚWIETLIK

Jak co roku, na apelu podsumowującym pierwszy semestr nauki, Pani Dyrektor wręczyła najlepszym z nas odznaki „Wzorowego Świetlika”. Jest to nagroda statutowa przyznawana przez nasze panie za wzorowe zachowanie oraz godną naśladowania postawę w świetlicy szkolnej. W tym roku odznaki otrzymali:

Z klasy 1c
Olga Krzyworzeka
Rozalia Duda
Mateusz Sawa
Z klasy 2a
Alicja Barnak
Alicja Czechowska
Natalia Zdeb
Z klasy 3a
Alicja Staszak
Z klasy 3b
Wiktor Sułkowski


ŻYJĘ ZDROWO

Temat zdrowia jest dla nas bardzo ważny, dlatego chętnie uczestniczyliśmy w zorganizowanych w naszej świetlicy styczniowych warsztatach „żyję zdrowo”. Poznaliśmy najważniejsze dla organizmu składniki mineralne, witaminy oraz produkty je zawierające. Zdobyte wiadomości wykorzystaliśmy tworząc plakaty promujące zdrowy styl życia.


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

18 i 19 grudnia na warsztatach bożonarodzeniowych wykonywaliśmy świąteczne dekoracje. Z różnorodnych materiałów powstały przepiękne ozdoby! Część z nich upiększy salę świetlicy, część zabierzemy do naszych domów.


KONKURS „DARY JESIENI”


6 grudnia 2013 r. otrzymaliśmy „”mikołajkowe”” prezenty: nowe zabawki, grę i czekoladowe słodkości.

pa020201 OLYMPUS DIGITAL CAMERA pc050102

A ze swoim orszakiem przybył do nas sam św. Mikołaj!

mikołaj_w_sp148

Dostaliśmy dzisiaj „ogromne pudło” pełne nowych zabawek, klocków i pomocy do prac plastycznych. Radość przy rozpakowywaniu była równie ogromna!

W naszej sali zawisła kolorowa „Tabela zachowania”, będziemy na niej zbierać „buźki”, na które zasłużymy wzorowym zachowaniem, aktywnością na zajęciach oraz właściwą postawą koleżeńską. Mogą pojawić się także „czarne serduszka” za niewłaściwe zachowanie, będziemy się bardzo starać aby było ich jak najmniej!

Ze spaceru w parku przynieśliśmy „dary jesieni”. Wszystko jest kolorowe i przepiękne! Liście zasuszymy, a później powstaną z nich wyjątkowe prace – już niedługo w naszej świetlicy odbędzie się jesienny konkurs plastyczny z nagrodami!