Zaprogramuj przyszłość

Od grudnia 2019 roku w naszej szkole realizowany jest projekt „Zaprogramuj przyszłość”. Jest on skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i realizowany w 5 regionach: Łódź, Kraków, Katowice, Poznań, Szczecin. 

Druga edycja programu jest organizowana przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Mistrzowie Kodowania) – lidera projektu oraz Politechnikę Łódzką – partnera. Projekt jest finansowany w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej III Oś Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie będą mogli zdobyć kompetencje przyszłości, nauczą się twórczo korzystać z nowych technologii. W ramach projektu będziemy wykorzystywać matę edukacyjną Mistrzów Kodowania, tablety, roboty i inne ciekawe pomoce.

Do projektu przystąpili w naszej szkole uczniowie klasy:1a, 1c, 1d, 2a, 2d, 3a, 3b, 3c. Wraz z wychowawcami uczniowie uczą się podstaw programowania i rozwijają umiejętności cyfrowe w praktyce. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką i przy pomocy trenera-edukatora ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Marta Ziobro

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content