Wyniki „Kangura Matematycznego”

16 marca 2017 r. po raz kolejny odbył się w Polsce  Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W naszej szkole uczestniczyło w tym konkursie w sumie 152 uczniów czyniąc ten dzień prawdziwym świętem matematyki.
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” najwyższą lokatę i wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy 6a Jan Piotrowski  (opiekun p. Alicja Cieplińska).
Ponadto na poziomie szkoły podstawowej wyróżnienia otrzymali:
– w kategorii Żaczek – Tomasz Kostka i Krzysztof Piwowarczyk  z kl. 2a (opiekun p. Marta Kąkol), Filip Hajduk  z kl. 2b (opiekun p. Anna Lelo) i Alicja Kopacz  z kl. 2c (opiekun p. Małgorzata Nowak)
– w kategorii Maluch – Hanna Gryboś z kl. 3c (opiekun p. Iwona Włodarz) oraz uczniowie klasy czwartej Jan Mirkiewicz (4b) i Zofia Jagiełło (4a) – opiekun p. Marzena Płachciok oraz Mateusz Uzar (4c) i Jakub Hajduk (4c) – opiekun p. Alicja Cieplińska
– w kategorii Beniamin – uczniowie klasy szóstej 6a: Anna Folwarska i Krzysztof Mendyk (opiekun p. Alicja Cieplińska)
Na poziomie gimnazjum wyróżnienia zdobyli:
– w kategorii Kadet – z klasy I D – Filip Gastoł i Michał Słomak , z klasy II D – Marek Żuwała i Krzysztof Dziedzic (opiekun p. Michał Kozdęba) oraz z klasy II E – Jovan Radicevic (opiekun p. Halina Pulchny)
– w kategorii Junior – Gabriela Czyżowska  z kl. III D (opiekun dyr. Jolanta Piekarska) i Magdalena Folwarska  z IIIF (opiekun p. Marzena Płachciok)
Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora.
Gratulujemy wyróżnionym, dziękujemy opiekunom, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Koordynatorzy konkursu:
Alicja Cieplińska i Wojciech Wiercioch

 

RELATED POST

Skip to content