Wycieczka do Londynu 2017

W jaki sposób najszybciej podszkolić praktyczne umiejętności językowe oraz przybliżyć w sposób profesjonalny i przyjemny obcą kulturę? Oczywiście uczestnicząc w obozie językowym! W piątek 19 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pełni entuzjazmu wyruszyli w prawie 24-godzinną podróż. Pokonaliśmy trasę, przejeżdżając przez takie kraje jak Niemcy, Holandię, Belgię, Francję aż dotarliśmy do Wielkiej Brytanii. Pierwsze wrażenia? Już z pokładu promu uczniowie zobaczyli charakterystyczny krajobraz wybrzeża Wielkiej Brytanii – urzekające białe klify.
Zachwycił ich również sposób bycia mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Wbrew stereotypowym ocenom  sprawiali oni wrażenie ludzi życzliwych i otwartych. Rodziny angielskie, u których zamieszkali uczestnicy wyjazdu,  ujmowały serdecznym uśmiechem oraz znajdowały czas na rozmowę. Dzięki tak zorganizowanemu pobytowi uczniowie mogli lepiej poznać zwyczaje Brytyjczyków, a także poczuć się swobodniej w posługiwaniu językiem angielskim.
Podczas wyjazdu uczniowie wzięli udział w zajęciach z wykładowcami ze szkoły Stanley Park High School, gdzie uczyli się praktycznego zastosowania języka. Nauczyciele okazali się być bardzo kreatywni i w innowacyjny sposób przekazywali sporo wiedzy, dlatego lekcje tym razem okazały się prawdziwą przyjemnością.
Nie można nie wspomnieć o atrakcjach Londynu, które dostarczyły uczniom wiele cudownych wrażeń. Poznaliśmy historię Tower of London, odwiedziliśmy Natural History Museum i Science Museum, a także Królewskie Obserwatorium Astronomiczne Greenwich, stojące na południku zero. Przechodziliśmy przez Millennium Bridge oraz robiący ogromne wrażenie Tower Bridge. Znalazło się też coś dla miłośników sztuki, którzy mieli okazję zobaczyć słynne Słoneczniki Vincenta van Gogha w National Gallery. Mamy pamiątkowe zdjęcie z Big Benem a nawet samą Królową Elżbietą II w muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s. Widzieliśmy budynki parlamentu, Pałac Buckingham, Chinatown, Piccadilly Cirrus oraz Trafalgar Square. Znaleźliśmy też chwilę na szalone zakupy na Oxford Street oraz złapaliśmy odrobinę oddechu, relaksując się w Hyde Parku. Podziwialiśmy cały Londyn z kapsuły London Eye. Mieliśmy okazję skorzystać z różnych środków transportu. Jechaliśmy pociągiem, metrem, oczywiście musieliśmy skorzystać z przejazdu czerwonym piętrowym autobusem a nawet płynęliśmy statkiem przez Tamizę.
Mimo tak napiętego grafiku pełnego atrakcji, zajęć i wycieczek wyjazd minął bardzo przyjemnie, do Krakowa wróciliśmy bogatsi w wiedzę, niezapomniane wrażenia oraz pamiątki, które pozwolą nam dłużej zapamiętać ten cudowny czas.

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content