Wizyta w Londynie 06.2019

W poniedziałek 6 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli w 24-godzinną podróż. Pokonaliśmy tak długą trasę, aby dotrzeć do stolicy Wielkiej Brytanii. Wyjazd okazał się świetną możliwością stworzenia sytuacji, które pokazały naszym uczniom potrzebę używania języka angielskiego w codziennych czynnościach np. podczas robienia zakupów w sklepie. Było to połączenie wyjazdu edukacyjnego z fantastyczną przygodą, która nauczyła nas samodzielności, zaradności, współdziałania w grupie a przede wszystkim komunikacji w języku obcym.

Zachwyciliśmy się również otwartością i życzliwością mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Rodziny angielskie, u których zamieszkali uczestnicy wyjazdu, ujmowały serdecznością oraz znajdowały czas na rozmowę. Dzięki tak zorganizowanemu pobytowi uczniowie mogli lepiej poznać zwyczaje Brytyjczyków, a także poczuć się swobodniej w posługiwaniu językiem angielskim.

Należy także wspomnieć o atrakcjach Londynu, które dostarczyły nam wiele wrażeń. Poznaliśmy historię Tower of London, odwiedziliśmy Natural History Museum i Science Museum, a także Królewskie Obserwatorium Astronomiczne Greenwich, stojące na południku zero. Będąc na zamku Windsor, zauważyliśmy powiewającą królewską flagę, która oznaczała, że w tym samym czasie królowa Elżbieta II również się na nim znajdowała, co była dla nas ogromnym przeżyciem. Pokonaliśmy wiele schodów, wchodząc na wieżę w St. Paul’s Cathedral. Przechodziliśmy przez Millennium Bridge. Mamy pamiątkowe zdjęcia z Tower Bridge w tle, a także z samą Rodziną Królewską w muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s. Widzieliśmy budynki parlamentu, Pałac Buckingham, Piccadilly Cirrus oraz Trafalgar Square. Znaleźliśmy też chwilę na szalone zakupy oraz złapaliśmy odrobinę oddechu, relaksując się w parku przed Muzeum Morskim w Greenwich. Podziwialiśmy cały Londyn z kapsuły London Eye. Mieliśmy okazję skorzystać z różnych środków transportu. Jechaliśmy pociągiem, metrem a nawet płynęliśmy statkiem przez Tamizę.

Tak napięty grafik sprawił, że wyjazd okazał się najciekawszą lekcją języka angielskiego. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę, niezapomniane wrażenia oraz pamiątki, które pozwolą nam dłużej zapamiętać ten cudowny czas.

Zespół nauczycieli anglistów

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content