
Wizyta Konsula Francji w Gimnazjum nr 32
Dnia 22 listopada 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Szkole Konsula Generalnego Republiki Francuskiej pana Frédéric`a de Touchet i Sekretarza Generalnego Instytutu Francuskiego pana Michaël`a Magne. Ich wizyta związana była z uroczystym wręczeniem grupie naszych uczniów certyfikatów DELF przyznawanych przez Ministerstwo Edukacji Francji.
Diplôme d`Etudes en Langue Française to powszechnie uznawany na świecie dokument potwierdzający biegłą znajomość języka francuskiego.
Dzięki umowie partnerskiej podpisanej w roku 2014 między naszą szkołą a Instytutem Francuskim, na mocy której nasza placówka została ośrodkiem egzaminacyjnym DELF, uczniowie Gimnazjum nr 32 mają możliwość zdawania tego prestiżowego egzaminu na terenie naszej szkoły. Do tej pory odbyły się cztery sesje egzaminacyjne, do których przystąpiło z sukcesem aż 57 uczniów nie tylko klas DELFowskich z poszerzonym programem języka francuskiego, ale również tych klas, w których są tylko dwie godziny języka tygodniowo. Wszyscy zdali egzamin i otrzymali certyfikaty na poziomie A1, A2 a nawet B1. Gratulujemy naszym uczniom!
Z okazji wizyty pana Konsula uczniowie klas francuskich przygotowali uroczysty koncert złożony ze znanych i lubianych utworów literackich i muzycznych wykonywanych przez naszych szkolnych młodych artystów. Koncert bardzo podobał się zarówno naszym Gościom, wśród których był pan Mieczysław Lasota – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele”, jak również innym uczniom naszej Szkoły. Bardzo chcielibyśmy, aby w przyszłości obejrzeli naszą zdolną młodzież także Rodzice.
Warto uczyć się języka francuskiego, który jest oficjalnym językiem Unii Europejskiej, UNESCO, Igrzysk Olimpijskich, Czerwonego Krzyża, dyplomacji, kultury i sztuki, a także językiem urzędowym wielu krajów świata. To piękny język, który może otworzyć wiele ciekawych możliwości, bo jak powiedział Roger Bacon: „ Znajomość języków jest bramą do wiedzy”.
Nauczycielki języka francuskiego w ZSOI nr 4
[Not a valid template]