VI Tydzień Młodego Eksperymentatora

W Naszej Szkole dobiegł końca VI Tydzień Młodego Eksperymentatora. Zapamiętamy ten okres jako czas odkrywania otaczającego nas świata oraz poszerzania wiedzy przyrodniczej, a wszystko to dzięki bogatemu programowi, który towarzyszył ostatnim dniom na Żabiej.  
W poniedziałek (8 maja): odbyły się warsztaty „Płazy na Żabiej”, w których uczestniczyły klasy Interblokowe oraz klasa 6a, 6b i ID.
W środę (10 maja): klasy II pisały pracę kontrolną z przedmiotów przyrodniczych. W tym dniu w gimnazjum odbyły się dwa konkursy:
„W Krainie Promieniotwórczości” – konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem. Przystąpiło do niego aż 41 uczniów, w tym 13 uczniów z klas  ID, IE, I F,  7 z klas  II D, II E,  II F i 21 uczniów z klas IIID, IIIE, IIIF.  Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach, jeden uczeń przystąpił do konkursu samodzielnie. Konkurs składał się z trzech etapów: testu wiedzy, zestawu zadań oraz z krzyżówki. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy IIIF – Magdalena Folwarska oraz Karolina Zybała.
„Polscy Naukowcy i Ich Osiągnięcia” – tegoroczny test dotyczył życia i osiągnięć naukowych M. Skłodowskiej-Curie i I. Mościckiego. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy IIA – Patryk Krzywoń i Paweł Ryś.
W czwartek (11 maja) uczniowie mogli pochwalić się swoimi pupilami podczas Forum Biologicznego. Mogliśmy podziwiać pieski, kotki, króliki, chomiki, rybki, patyczaki – a nawet dowiedzieć się czegoś więcej o pracy pszczelarza.
W piątek odbyła się Sesja Naukowa. Na początku uczennice klasy IIF zaprosiły nas na przedstawienie o Kosmicznej Cebuli, następnie wysłuchaliśmy wykładu Pani dr Beaty Mycek na temat biomateriałów i ich zastosowania w medycynie. Podczas Sesji Naukowej odbył się kolejny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną. Klasy Interblokowe mogły przedstawić referaty przygotowane w oparciu o wyjścia na zajęcia laboratoryjne lub dotyczące treści przyrodniczych. I miejsce zajęła uczennica klasy IIE – Dominika Sierant z prezentacją o inżynierii genetycznej.  

Serdecznie gratulujemy uczniom zdobytych miejsc w konkursach!

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content