Tydzień Młodego Eksperymentatora

1. 10.05.2016r. Odbyło się uroczyste otwarcie wystawy interaktywnej „Nanoświat na Żabiej” przygotowanej przez uczniów klasy III E (24 uczniów) w ramach projektu IRRESISTIBLE przy współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wystawa eksponatów połączona była z konkursem na najlepszą pracę.
Jury konkursowe w składzie:
P. dr Małgorzata Krzeczkowska
P. Anna Kandia
P. wicedyrektor Jolanta Czuchnowska
P. Renata Balwierz oraz przedstawiciel uczniów Kamila Bieńkowska
Praca ta obecnie jest prezentowana w Muzeum UJ Collegium Maius w Krakowie i bierze udział w konkursie na najlepszy eksponat interaktywny w Polsce.
W wystawie uczestniczyli uczniowie klas realizujących Interblok (I E, I G, II E, III E). Rodzice zwiedzali wystawę w dniu konsultacji 10.05, a pozostali uczniowie na przerwach w dniu następnym.
2. Wystawie interaktywnej towarzyszył pokaz doświadczeń z chemii, fizyki i biologii przygotowanych przez chętnych uczniów klas gimnazjalnych: III D – 12 uczniów, III F – 1, II E – 2, I E – 1.
3. 11.05.2016 to kolejny dzień podczas którego uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w  pokazach doświadczeń z fizyki i chemii oraz podziwiać modele biologiczne wykonane przez uczniów.
4. 11.05.2016r. Forum biologiczne – uczniowie klas I (19 uczniów) prezentowali swoje pasje: I A – 4 uczniów, I B – 4, I C – 1, I D – 5, I E – 5.
5. 19-20.05.2016r – realizowane były wyjścia tematycznych na Festiwal Nauki w Krakowie i imprezy towarzyszące, uczestniczyły klasy: I E, II A, II B, II C, III G.
Zaangażowani nauczyciele:
Danuta Żuchowska – przygotowanie eksponatów interaktywnych, wystawa „Nanoświat na Żabiej”, całość
Justyna Jamróz, Renata Balwierz, Katarzyna Goryca – doświadczenia fizyczno – chemiczne
Justyna Jamróz, Katarzyna Goryca – kawiarenka (ciasto, napoje),
Urszula Chrabąszcz, Aneta Stopnicka, Aneta Rawińska – dekoracja auli
Urszula Chrabąszcz, Kinga Rokicka – wystawa biologia i geografia
Urszula Chrabąszcz – forum biologiczne

/D.Żuchowska/

Zobacz film

RELATED POST

Skip to content