Szkolny Klub Przyjaciół Żonkila „Pola Nadziei 2012/2013”

Kwestowaliśmy na ul. Grodzkiej w Krakowie.

Wzięliśmy udział w Marszu Nadziei i posadziliśmy żonkilowe cebulki na wyznaczonym przed Bunkrem Sztuki „Polu Nadziei” (04.10.2012 – zebraliśmy: 787,11 zł.).

Podjęliśmy również działalność kwestarską pod Kościołem Matki Bożej Dobrej Rady na Kozłówku (17.03.2013 – zebraliśmy: 3395,09 zł).

Za zgodą pani Dyrektor ZSOI nr 4 Marii Jolanty Kurcz, dwa razy kwestowaliśmy na terenie naszej Szkoły (podczas zajęć, oraz na popołudniowych zebraniach dla Rodziców – od 28.01.13 do 01.02.13, oraz od 13.05.13 do 17.05.13 – zebraliśmy: 1873,94 zł).

Prowadziliśmy akcję walentynkową w naszej Szkole, z której przekazaliśmy na rzecz Hospicjum 120 zł (od 04.02.13 do 13.02.13).

Uczestniczyliśmy w spotkaniu kończącym akcję „Pola nadziei” dla Szkolnych Klubów Przyjaciół Żonkila w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie (20.05.2013).

W domu Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie:

Chętni klubowicze wzięli udział w szkoleniu na temat: „Wolontariat w solidarności międzypokoleniowej”  i uzyskali certyfikat ukończenia kursu

(Zuzanna Węgiel IIIE i Aneta Pycińska IIIE).

Zostaliśmy zaproszeni do Hospicjum św. Łazarza w Krakowie na piknik kończący pracę Klubów Żonkilowych w roku szkolnym 2012/2013 (20.06.2013).

Koordynowaliśmy akcję „Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia” na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu.

Pełniliśmy dyżury i kwestowaliśmy pod Kościołem Bożego Miłosierdzia (14.10.12).

Propagowaliśmy akcję „ Pożyteczny procent”:

Akcja polegała na informowaniu społeczeństwa o możliwości przekazania 1% podczas składania rocznego zeznania podatkowego na rzecz Hospicjum Św. Łazarza.

Rozprowadzaliśmy wśród społeczności szkolnej kalendarzyki noworoczne z nr KRS oraz ulotki informacyjne na temat 1%.

Klubowy udział i propagowanie konkursów hospicyjnych:

Koordynowaliśmy udział w VII Konkursie na Projekt Kartki Świątecznej –  Dar na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, organizowany przez Dyrektora MDK przy al. 29 Listopada 102 w Krakowie oraz Prezesa Fundacji Pomoc Krakowskiemu Hospicjum – laureaci: Mikołaj Ślęzak IID, Nikola Strugała IIC.

Wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie „Hospicjum – czas nadziei i miłości”, organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, Prezesa Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie i Dyrektora Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie – wyróżniono i opublikowano w kalendarzu – albumie prace uczniów Anny Oleszko IC, Gabrieli Szczepanek ID i Szymona Wójcika II.

Propagowaliśmy na terenie Szkoły dwa konkursy hospicyjne o zasięgu wojewódzkim: literacki „ Radość pomagania” oraz plastyczny na plakat „Pola Nadziei 2014”.

W konkursie literackim II miejsce zajęła Kamila Kaczmarczyk IIIF.

Jako Klub wzięliśmy udział w konkursie „Żonkilowe dyktando” zorganizowanym przez Hospicjum Św. Łazarza w NCK. Wyróżnione zostały: Natalia Superson IIIF,

Anna Sękowska IIIE oraz Barbara Puchacz IF.

Prezentowaliśmy działalność Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila na Dniu Otwartym Szkoły (16.03.13, 05.04.13, 06.04.13):

Promowaliśmy ideę wolontariatu, zachęcaliśmy do udziału w akcjach charytatywnych, informowaliśmy, czym jest Hospicjum.

Propagowaliśmy zdrowy tryb życia.

Promowaliśmy Szkołę wśród młodzieży – przyszłych uczniów oraz ich rodziców.

Prowadzimy tablicę informacyjną na temat Hospicjum Św. Łazarza, akcji kwestarskich, konkursów i spotkań Klubu (cały rok na holu głównym naszej Szkoły).

Założyliśmy i prowadzimy blog naszego Klubu: http://klubzonkilowygimnazjum32.blogspot.com/

Na bieżąco dokumentujemy nasze akcje, szybko informujemy klubowiczów o warsztatach, spotkaniach, dzielimy się swoimi pomysłami.

Braliśmy udział w warsztatach plastyczno – technicznych, organizowanych i prowadzonych przez p. Dominikę Karską- Mazoń: Zakładki na XVI edycję „Pól Nadziei”,

Magnesy z wiatraczkiem na lodówkę, Notatniki metodą scrapbookingu,

Świąteczne bileciki do prezentów i przestrzenne gwiazdki (opublikowano w „Biuletynie dla wolontariuszy” kurs wraz z fotografiami na wykonanie gwiazdek),

pudełka na prezenty świąteczne, karnety, koperty i pudełka walentynkowe, Wielkanocne ozdoby dla pacjentów Hospicjum, magnesy żywicowe z użyciem UTEE, zakładki i magnesy na „Dzień Mamy”, „Gadżety” na aukcje prowadzoną przez Hospicjum (broszki, bransolety, zakładki, bileciki).

Spotkania i szkolenia organizowane przez Szkolny Klub Przyjaciół Żonkila:

Systematycznie spotykaliśmy się w celach informacyjnych, szkoleniowych, formacyjnych.

Zorganizowaliśmy „Dzień wolontariatu”: szkolenie przez pracownika i specjalisty do spraw wolontariatu Hospicjum św. Łazarza p. Katarzynę Wrońską dla klas I i II gimnazjum, prezentowaliśmy na holu głównym Szkoły naszą działalność klubową (08.02.13, 12.02.13, 15.02.13, 19.02.13).

Współpraca ze Stowarzyszeniem „Dyliniarnia”:

Kwestowaliśmy w tramwaju nr13 na rzecz KRD Dyliniarnia (24.11.12),

Wsparliśmy akcję zbiórki artykułów chemicznych i medycznych dla podopiecznych Republiki Korczakowskiej.