Sukces krakowskiej drużyny na XVIII Wieloboju Morskim w Świnoujściu

W dniach 2-4 czerwca 2023 roku reprezentacja Miasta Krakowa przebywała w Świnoujściu na XVIII Wieloboju Morskim walcząc o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej. Ogólnopolska impreza organizowana od 20 lat przez 2 Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych skupia zawodników z sześciu miast patronujących okrętom wojennym: ORP Kraków, ORP Gniezno, ORP Lublin, ORP Poznań, ORP Toruń oraz ORP Kontradmirał X. Czernicki, którego patronem jest miasto gospodarzy.
Zawody składają się z dwóch oddzielnych konkurencji: Turnieju Wiedzy Marynistycznej i Wieloboju Morskiego. W tym roku reprezentanci naszego miasta i okrętu wypadli znakomicie. W turnieju Wiedzy Marynistycznej drużyna zdobyła 1 miejsce. W konkurencjach sprawnościowych (bieg z odbijaczem, walka na bomie, rzut kołem ratunkowym, przeciąganie liny) walcząc o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej zespół zdobył 2 miejsce, ulegając jedynie dobrze przygotowanym zawodnikom z Gniezna.
Miejsca na podium zajęli:
Turniej Wiedzy Marynistycznej
• 1 m-ce Kraków
• 2 m-ce Lublin
• 3 m-ce Toruń

Wielobój o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej
• 1 m-ce Gniezno
• 2 m-ce Kraków
• 3 m-ce Lublin

Organizacją i przygotowaniem reprezentacji miasta Krakowa od wielu lat zajmuje się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód. Trzon ekipy stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie. Kierownikiem drużyny jest pan Wojciech Radwański (MOS Kr-Zachód), głównym trenerem pan Mirosław Kopiński (SP 148).
Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów.
Plan trzydniowego pobytu naszej drużyny w Świnoujściu obejmował szereg atrakcji nie związanych z samymi zawodami sportowymi. Zawodnicy mieli możliwość spędzenia trzech dni na okręcie wojennym ORP Kraków. Spotkali się z dowódcą okrętu kpt mar. Wojciechem Zielińskim i jego załogą. Zwiedzili okręt od stanowiska dowodzenia po maszynownię. Nasi zawodnicy w czasie wolnym od zajęć sportowych byli na plaży, płynęli statkiem oraz zwiedzili Fort Gerharda w Świnoujściu.
Podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie, za udostępnienie sali gimnastycznej w której można było przygotować drużynę do zawodów. Podziękowania należą się Radzie Rodziców przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Zachód za dofinansowanie drużyny.

Waldemar Kucharski (MOS Kr-Zachód)

 

RELATED POST

Skip to content