Ślubowanie w ZSOI nr 4

W dniu 13 października 2016r. składali uroczyste ślubowanie pierwszoklasiści zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnym nr 32 im. Polskich Noblistów rozpoczęli uroczystość mszą św. w parafialnym kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Prowadzący ją ksiądz Piotr Pietruszka w kazaniu nawiązał, zarówno do zbliżającej się rocznicy 30 – lecia funkcjonowania szkoły ,,na Żabiej”,  jak i do sytuacji biblijnego ogrodnika mającego drzewo figowe, jego cierpliwości i nadziei, z jaką czekał na owoce. Podobnie jest
z nauczycielem, który nigdy nie podejmuje pochopnych decyzji w stosunku do swoich uczniów. Przypowieść biblijną Uczestnicy mszy odebrali jako przestrogę przed marnowaniem czasu i apel skierowany do ludzkich sumień, że czas najwyższy, by zacząć dawać owoce.

W dalszej, już szkolnej, części uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Piekarska nawiązała do wspomnianego wątku uczniowskich wyzwań. Podkreślała, że młodzież jest wyjątkowa dzięki swoim dokonaniom, uczniowskim osiągnięciom. Wiele ciepłych słów do uczniów, ich wychowawców i nauczycieli skierowała przedstawicielka Rady Rodziców pani Beata Śniegoń. Szczególną wymowę miało, wypowiadane w atmosferze powagi, przyrzeczenie przedstawicieli wszystkich siedmiu klas pierwszych.

Na zakończenie zebrani obejrzeli program artystyczny, przenoszący do czasów mitologicznych, ale uświadamiający uniwersalność ludzkich spraw, również szkolnych. Aktorzy – uczniowie wypowiadali wiele ponadczasowych mądrości, ale też świetnie bawili publiczność.

W godzinach popołudniowych w auli szkolnej ślubowanie składali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów. Dzień ten był przepełniony wieloma pozytywnymi emocjami. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, wśród których była pani dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 150 w Krakowie oraz Rodzice i Nauczyciele.

Część artystyczna tej uroczystości była dla najmłodszych debiutem na scenie ZSOI
nr 4. Dzieci zachwyciły wszystkich zgromadzonych recytacją i śpiewem. W inscenizacji pomagali im starsi koledzy z klas 4 i gimnazjum, dodając otuchy piosenką i miłym, koleżeńskim słowem. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wielu wzruszeń dostarczyła oficjalna część ślubowania. Dużym przeżyciem – zarówno dla uczniów klas pierwszych jak i dla Pani Dyrektor Jolanty Piekarskiej – był sam moment pasowania na ucznia. Pani Dyrektor po raz pierwszy symbolicznym wielkim ołówkiem mianowała na uczniów Polskiej Szkoły 41 pierwszoklasistów, którzy na pamiątkę tej podniosłej chwili podarowali Dyrekcji pamiątkową fotografię z podpisem: „Jesteśmy Pani Dyrektor pierwszymi pierwszakami”.

Od tego dnia dzieci z klas 1a i 1b mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów w Krakowie.

Teresa Chabińska, Iwona Słocka, Marta Ziobro, Katarzyna Tabor

[Best_Wordpress_Gallery id=”56″ gal_title=”Ślubowanie 2016″]

RELATED POST

Skip to content