Przedstawienia jasełkowe

22 grudnia odbyły się w naszej szkole apele przedświąteczne i wigilie klasowe. Świąteczny nastrój zapanował w całej szkole. Najpierw za sprawą rozśpiewanego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum – żywiołowo śpiewane kolędy w holu szkoły powodowały szeroki uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli. Ponadto uczniowie klasy 4c razem z panią Joanną Wadas i Moniką Stawarz przygotowali jasełka. Tańczące owieczki, goniący je pasterze, diabły, biesy, diabełki to tylko niektóre barwne postaci opowiedzianej historii Bożego Narodzenia.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przedstawienie „Betlejemski Las” przygotowali uczniowie klasy 2b. Odbyło się ono 21.12. Była to kolejna okazja do wspólnego kolędowania. Jasełka – przygotowane pod opieką pani Ani Lelo – były bardzo ciekawe i oryginalne, ponieważ poruszały problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i opieką nad zwierzętami. Całość była ubogacona dekoracjami, które wykonali rodzice i dzieci. Przedstawienie było jeszcze raz wystawione w styczniu tym razem szerszej publiczności w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie na ulicy Kurczaba 5.

[Not a valid template]Przedstawienia jasełkowe w uwspółcześnionej odsłonie zaprezentowali też gimnazjaliści.

Pani Dyrektor Jolanta Piekarska pogratulowała „młodym aktorom” oraz przekazała wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia świąteczne i noworoczne.

RELATED POST

Skip to content