Pomoc w czasie kwarantanny

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z zagrożeniem epidemicznym znaleźliśmy się wszyscy w sytuacji niespodziewanej, nietypowej i trudnej do przewidzenia. Ma ona ogromny wpływ na nasze życie codzienne, plany, relacje i emocje. Codzienne życie rodzinne w sytuacji przymusowego przebywania w domu wszystkich mieszkańców w tym samym czasie rodzić może wiele napięć. Doniesienia medialne powodują poczucie niepewności i lęk.
Nie chcemy zostawiać Was samych z tymi wyzwaniami, proponujemy możliwość wsparcia i kontaktu ze specjalistami:
TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY   czynny całodobowo 116 111
OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ czynny całodobowo 12 421 92 82  oraz  w godz 8:00 – 20:00   502 273 430
Ośrodek Interwencji Kryzysowej uruchomił też dodatkowe dyżury psychologów. Numery telefonów można znaleźć na stronie: www.oik.krakow.pl
KRAKOWSKI OŚRODEK TERAPII www.kot.krakow.pl proponuje możliwość kontaktu online, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Warto zajrzeć do zakładki „Kot w kwarantannie”. Znajdziecie tam mnóstwo istotnych informacji, wskazówek i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Rodzicom szczególnie polecamy zakładkę „Kotopiryna” – szkoła przetrwania dla rodziców z dziećmi w domu, czyli empatyczne odpowiedzi na trudne pytania w czasie kwarantanny.

Z porad psychologicznych można również skorzystać w ramach akcji „Psychologowie, psychoterapeuci dla społeczeństwa”. Ponad 200 specjalistów podjęło inicjatywę, aby pomagać potrzebującym w czasie pandemii koronawirusa. Lista specjalistów wraz z dniami i godzinami udzielania porad znajduje się pod adresem:
www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl
Zachęcamy również Rodziców i Uczniów do kontaktu z naszymi pedagogami szkolnymi poprzez portal LIBRUS:
klasy 1-4 p. Renata Goleń tel: 883 175 145 w godz. 11.00 – 17.00
klasy 5-8 p. Agnieszka Dąbrowska

RELATED POST

Skip to content