Szkolny Klub Przyjaciół Żonkila „Pola Nadziei 2013/2014”

Kwesta na ul. Grodzkiej w Krakowie.

Udział w Marszu Nadziei i posadzenie żonkilowych cebulek na wyznaczonym przed Bunkrem Sztuki „Polu Nadziei” (03.10.2013).

Działalność kwestarska pod Kościołem Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu (16.03.2014, zebraliśmy: 3395,09 zł).

Kwestowanie na Błoniach Krakowskich na rzecz Hospicjum św. Łazarza, dzięki specjalnemu zaproszeniu przez organizatora „Półmaratonu Marzanny”(23.03.14).

Za zgodą pani Dyrektor ZSOI nr 4 Marii Jolanty Kurcz, kwestowaliśmy na terenie naszej Szkoły (podczas zajęć, oraz na popołudniowych zebraniach dla Rodziców – od 20.01.14 do 24.01.14, na zebraniach- 21.01.14 i 22.01.14, zebraliśmy: 1503,61 zł).

Prowadziliśmy akcję walentynkową w naszej Szkole(17,18,19.02.14).

Po raz drugi kwestowaliśmy w Tramwaju żonkilowym, linia nr8 (15.05.2014, zebraliśmy: 1939,95 zł).

Uczestniczyliśmy w spotkaniu kończącym akcję „Pola nadziei” dla Szkolnych Klubów Przyjaciół Żonkila w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Hucie, os. Zgody 18 (29.05.2014).

W domu Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie:

Chętni uczniowie z naszego Klubu wzięli udział w Kursie dla wolontariuszy, składającego się z 3 modułów szkoleniowych i uzyskali certyfikat ukończenia kursu
(Karolina Pulchny IIF i Anna Radwańska IIF, 12,13,14.11.13).

Przygotowaliśmy na warsztatach plastyczno-technicznych materiałowe maki, które zostały wręczone kombatantom zaproszonym na koncert upamiętniający 70-tą rocznicę walk o Monte Cassino (22.05.14).

Wykonaliśmy papierowe ozdoby choinkowe oraz makaronowe Anioły dla pacjentów Hospicjum, którymi pracownicy z wolontariuszami ozdobili choinki na holu głównym Hospicjum i w pokojach chorych (od 22.11.14 do 06.12.14).

Na Święta Wielkanocne przygotowaliśmy dla pacjentów Hospicjum wielkanocne króliki na patyczkach (od 07.03.14 do 28.03.14).

Koordynowaliśmy akcję „Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia” na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu.

Pełniliśmy dyżury i kwestowaliśmy pod Kościołem Bożego Miłosierdzia (13.10.13).

Propagowaliśmy akcję „ Pożyteczny procent”:

Akcja polegała na informowaniu społeczeństwa o możliwości przekazania 1% podczas składania rocznego zeznania podatkowego na rzecz Hospicjum Św. Łazarza ( informacja została umieszczona na naszej tablicy klubowej na holu głównym).

Rozprowadzaliśmy wśród społeczności szkolnej kalendarzyki noworoczne z nr KRS oraz ulotki informacyjne na temat 1%.

Klubowy udział i propagowanie konkursów hospicyjnych:

Koordynowaliśmy udział w VIII Konkursie na Projekt Kartki Świątecznej –  Dar na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, organizowany przez Dyrektora MDK przy al. 29 Listopada 102 w Krakowie oraz Prezesa Fundacji Pomoc Krakowskiemu Hospicjum – laureatka: Sylwia Trela IIIA

Wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie „Prezent dla chorego”, organizowanym przez Hospicjum św. Łazarza, II miejsce zajęła Barbara Szaflarska IIC.

Jako Klub zachęcaliśmy i wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Żonkilowe poletko”, wyróżnienia zdobyły Aleksandra Pater IIC i Barbara Szaflarska IIC. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac odbyła się w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa.

Prezentowaliśmy działalność Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila :

Na Dniu otwartym Szkoły, promowaliśmy ideę wolontariatu, zachęcaliśmy do udziału w akcjach charytatywnych, informowaliśmy, czym jest Hospicjum. Propagowaliśmy zdrowy tryb życia. Promowaliśmy Szkołę wśród młodzieży – przyszłych uczniów oraz ich rodziców (15.03.14 i 05.04.14).

Na obchodach Święta Wolności, podczas tematycznej imprezy „Młodzi dla wolności”, pod Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, prezentowaliśmy swoją działalność i reprezentowaliśmy Hospicjum św. Łazarza jako najprężniej współpracujący Klub w Krakowie (04.06.14).

Wzięliśmy udział w „Pikniku rodzinnym” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 150. Malowaliśmy żonkile na buziach i rączkach dzieci, prowadziliśmy loterię fantową, zaś wolontariusz przebrany za Tygryska zabawiał najmłodsze przedszkolaki.

Prowadzimy tablicę informacyjną na temat Hospicjum Św. Łazarza, akcji kwestarskich, konkursów i spotkań Klubu (cały rok na holu głównym naszej Szkoły).

Założyliśmy i prowadzimy blog naszego Klubu:

http://klubzonkilowygimnazjum32.blogspot.com/

Na bieżąco dokumentujemy nasze akcje, szybko informujemy klubowiczów o warsztatach, spotkaniach, dzielimy się swoimi pomysłami.

Braliśmy udział w warsztatach plastyczno – technicznych, organizowanych i prowadzonych przez p. Dominikę Karską- Mazoń: „Pozytywniki”- notesy z optymistycznymi cytatami,

Bombki i ozdoby choinkowe, papierowe ozdoby choinkowe- lampiony, Makaronowe Anioły, warsztaty walentynkowe- kartki, koperty, ozdoby, serduszka i bileciki,

Wielkanocne ozdoby dla pacjentów Hospicjum- króliki na patyczkach, czerwone maki przestrzenne.

Systematycznie spotykaliśmy się w celach informacyjnych, szkoleniowych, formacyjnych.

Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem „Dyliniarnia” dzięki Pani. prezes Marii Półczyńskiej nasi wolontariusze systematycznie włączali się w akcje kwestarskie w tramwajach.