„Paryż, Paryż…”

Tylko pięć dni, a tyle niesamowitych wrażeń. W dniach od 17.05. do 23.05. klasy delfowskie- IF, IIF i IIIF przebywały na wycieczce w Paryżu i nie tylko. Na wstępie zwiedziliśmy Reims, z jego piękną katedrą Notre Dame, w której koronowali się królowie Francji oraz romańską bazylikę św. Remigiusza. Kolejne trzy dni to poznawanie Paryża- krótko, ale dzięki wspaniałej pani przewodnik udało się nam zobaczyć wszystko, co piękne i niezwykłe. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Montmartre z bazyliką Sacre Coeur, Centre Pompidou, Sainte Chappelle, Palais de Justice, le Pantheon, a w nim grób Marii Skłodowskiej- Curie, naszej Noblistki i patronki, pałac królewski w Wersalu.
Niezapomniane wrażenie wywarł na nas Paryż nocą i iluminacja wieży Eiffla, którą oglądaliśmy z pokładu statku w czasie rejsu po Sekwanie. Chłonęliśmy kulturę miasta każdego dnia, w każdym miejscu, także na prawdziwym francuskim targu w Wersalu oraz w czasie kolacji francuskiej, kiedy to degustowaliśmy, między innymi przysmak Francuzów – ślimaki. Spacerowaliśmy po Polach Elizejskich, wąchaliśmy prawdziwe perfumy w fabryce Fragonard- czuliśmy się przez te kilka dni jak prawdziwi Paryżanie.
Wspomnienia tego niezwykłego wyjazdu pozostaną na długo w naszej pamięci. Na pewno tam jeszcze wrócimy. Może z kolejną wycieczką szkolną?…

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”Paryź”]

RELATED POST

Skip to content