Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W podróż przez najważniejsze wydarzenia w dziejach polskiej walki o niepodległość zabrali nas uczniowie klasy III f gimnazjum pod opieką pani Wioletty Sajdak-Rudej i pani Marty Michalik.

Oryginalny scenariusz przedstawienia łączący współczesny, medialny przekaz informacji z wydarzeniami z przeszłości Polski napisały: Magdalena Folwarska, Ewa Kostrzon, Alicja Maliszewska i Natalia Rudnik z klasy III f gimnazjum. W scenach batalistycznych zagrali jako żołnierze miłośnicy militariów – uczniowie klas gimnazjum: I c, I d, II f, II c, III b, III f. Oprawę muzyczną przygotował szkolny chór pod kierunkiem pani Karoliny Berniak.

Święto Niepodległości uczcili również uczniowie szkoły podstawowej. Uroczysty apel przygotowała z tej okazji klasa 5a pod opieką pani Marioli Dębowskiej- Zielińskiej i pani Alicji Cieplińskiej. Mogliśmy usłyszeć pieśni patriotyczne takie jak „Rota” i „Kocham Cię Polsko” zaśpiewane przez wszystkich uczniów tej klasy, jak również pieśń „Biały Krzyż”, profesjonalnie wykonaną przez Alicję Czechowską. Bardzo podobała się również recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” zaprezentowana przez Zofię Szydełko. Uczniowie wzruszyli widzów swoim zaangażowaniem i dojrzałą postawą.

RELATED POST

Skip to content