Noc w szkole 03.2019

W piątek 22.02.o godzinie 18.00 uczniowie klas integracyjnych 1-3 szkoły podstawowej, odprowadzeni przez swoich rodziców, rozpoczęli niezapomniany wieczór i noc w szkole. Na uczestników czekały różne zabawy, pizza, seans filmowy i najważniejsze – spanie na materacach w sali gimnastycznej. Każdy uczestnik musiał być odpowiednio przygotowany i mieć ze sobą: buty na przebranie, poduszkę, 2 koce lub śpiwór, piżamę lub dres do spania, w miarę potrzeb jedzenie na rano i przede wszystkim… bardzo dobry humor! Po zgromadzeniu w jednej sali wszystkich bagaży uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły tak, aby każdy mógł wziąć udział w przygotowanych zajęciach. Najmłodsi udali się na zajęcia sportowe prowadzone przez panie Martę Kąkol i Renatę Kozioł, „średniaki” na rozgrywki w planszówki pod czujnym okiem pań Iwony Włodarz i Haliny Błoniarz, a najstarsi na teatr cieni, przygotowany przez panie Urszulę Żyłę i Renatę Sas-Dyrbę. Nad sprawnym przebiegiem zajęć i zmianą cykliczną uczestników czuwały panie Monika Stawarz i Aneta Gondek.

O godzinie 20.00 wszyscy zasiedliśmy do stołów, na których pojawiła się zamówiona wcześniej pizza i napoje. Po wspólnym posiłku przeszliśmy do sali, w której odbył się seans filmowy. Podczas oglądania produkcji Disneya „W głowie się nie mieści”, niektórzy udali się już na odpoczynek. Pod czujnym okiem pań, do których dołączyła pani Klaudia Dulęba, uczestnicy przygotowywali się do spania, wykonywali wieczorną toaletę, grali w gry lub rozmawiali „o wszystkim i o niczym”. O 22.00 rozpoczęła się cisza nocna, choć jeszcze długo słychać było szeptane rozmowy rozemocjonowanych uczestników.

W sobotę rano, 23.02, nastąpiło ogólne zamieszanie. Każdy musiał odszukać swoje rzeczy, zapakować je na powrót do walizek, plecaków, toreb, przegryź małe co nieco i czekać na odbiór przez rodzica. O godzinie 8.00 oficjalnie zakończyła się „Noc w szkole”, a wszyscy żegnali się słowami: „Do zobaczenia w poniedziałek”.

Renata Sas-Dyrba

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content