Mistrzostwa w tabliczce mnożenia 05.2019

16 maja 2019 roku, odbyły się II SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA, matematyczno – sportowy konkurs dla uczniów klas 3 – 5. Konkurencje konkursowe zostały opracowane na podstawie książki Andrzeja Grabowskiego „Gry i zabawy z tabliczką mnożenia”. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego
i matematyki.
Zawodnicy wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, sprawnością fizyczną, ale także umiejętnością współpracy w zespole. Wykonanie zadań w konkurencjach oceniali odpowiednio przeszkolonych sędziowie, uczniowie klas gimnazjalnych. Pracą każdego zespołu kierował Lider, który czuwał nad harmonogramem, tabelą punktacji i zasadami fair – play.
W czasie obrad jury konkursu, zawodnicy oglądali występ przygotowany przez naszych gimnazjalistów.
Na zakończenie na środku sali gimnastycznej pojawiło się podium, na którym stanęli zwycięzcy. Zawodnicy otrzymali medale, drobne upominki oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły.

Klasyfikacja generalna:
I miejsce oraz puchar Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia 2019 zdobył zespół klasy 4a
II miejsce zdobył zespół klas 3a i 3b
III miejsce zdobył zespół klasy 4b
Jeszcze raz gorąco gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy uczniom klas IIIF i IIIE za pomoc w organizacji zawodów.

Organizatorzy: Halina Pulchny, Dorota Brzezińska, Teodor Wójcik

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content