Mikołaje po pracy grali w siatkówkę na Żabiej

   Jak co roku – zgodnie z wieloletnią tradycją ZSOI nr 4 w Krakowie, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mikołajkowy Turniej Siatkówki. W piątkowe popołudnie, wyjątkowego dnia 6 grudnia, drużyny rodziców, nauczycieli i uczniów stoczyły bój przy siatce, w imię  wspólnej  zabawy oraz promowania zdrowego stylu życia.
Wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Wicedyrektor Halina Pulchny, a Pan Grzegorz Kmita – Prezes Klubu Sportowego KKS Prokocim życzył samych dobrych zagrywek i podań. Wspólną taneczną rozgrzewkę poprowadził najstarszy z Mikołajów, z najbardziej siwą brodą. Przy akompaniamencie świątecznych utworów rozpoczęliśmy pierwszy mecz, w którym walkę stoczyli nauczyciele i rodzice. Drużynę gospodarzy godnie reprezentowali: fizyk, geograf, anglista i nauczyciele wychowania fizycznego, ale w konfrontacji z wysokimi i bardzo walecznymi rodzicami nauczyciele nie mieli żadnych szans i przegrali mecz dużą różnicą punktów. W przerwie pomiędzy meczami, umiejętności sztuki walki kung fu zaprezentowały uczennice naszego Gimnazjum. W kolejnym meczu, w starciu z uczniami, nauczyciele okazali się lepsi i wygrali mecz. Jednak najlepsi i nie do pokonania w tym roku pozostali rodzice. Ostatni mecz wygrali z Uczniami i zajęli pierwsze miejsce w turnieju.
Na zakończenie organizatorzy rozstrzygnęli konkurs na najsympatyczniejsze przebranie Mikołaja, za które w tym roku zwycięzca otrzymywał oryginalną nagrodę z puli bardzo atrakcyjnych nagród. Ponadto jeden z rodziców otrzymał nagrodę fair play, za przyznanie się do błędu w czasie gry, a dwóch uczniów  – kibiców za radosne i pozytywne zagrzewanie do walki wszystkich graczy, a nie tylko z drużyny rówieśników. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy i tym razem nasi uczniowie staną na najwyższym podium.

 

Invalid Displayed Gallery