Matematyczny Czar Par 2018

W dniu 14 maja 2018 r. odbył się ostatni, szkolny konkurs ”Matematyczny Czar Par” dla uczniów klas II gimnazjalnych, cieszący się, jak co roku, dużą popularnością wśród uczniów.
W konkursie rywalizowały pary uczniów, dlatego ważna była umiejętność współpracy, współodpowiedzialność oraz dobór odpowiedniej strategii działania.
Przeniesienie treści i problemów matematycznych na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw, po raz kolejny, wykazało, że matematyka może stać się źródłem wspaniałej zabawy.
W konkursie wzięło udział 25 par, czyli 50 uczniów z klas II gimnazjalnych. Każda para wykonywała zadania w sześciu konkurencjach: gra planszowa, krzyżówka, domino, tangram, gra w wojnę, łamigłówka. Wykonanie zadań w poszczególnych konkurencjach oceniali odpowiednio przeszkoleni sędziowie – uczniowie klasy IIIE
( 22 uczniów) oraz IIID ( 2 uczniów)
W tym roku szkolnym wszystkie stanowiska konkursowe znajdowały się w auli szkoły, a uczniowie pokonywali poszczególne konkurencje w sześciu turach. Konkurs przebiegał bardzo sprawnie. Zarówno uczestnicy, jak i sędziowie byli bardzo zaangażowani i przejęci swoimi rolami. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. O zwycięstwie decydowała nie tylko łączna liczba uzyskanych punktów, ale także czas pokonania wszystkich konkurencji.

Laureatami konkursu zostali:
– I miejsce – Katarzyna Folwarska i Filip Gastoł z klasy IID
– II miejsce – Natalia Iwanowska i Natalia Perier z klasy IIC
– III miejsce – Michał Słomak z klasy IID i Kajetan Szot z klasy IIF

Na zakończenie każda para otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz drobny, słodki upominek, a laureaci nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły: gry towarzyskie, puzzle przestrzenne oraz łamigłówki logiczne z serii Geniusz.
Jeszcze raz gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy uczniom klas IIIE, IIID i 7a za pomoc w organizacji konkursu.

Halina Pulchny i Marzena Płachciok

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content