Klub Młodego Odkrywcy na Żabiej

Klub Młodego Odkrywcy to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Nie oceniamy stanu wiedzy, nie stawiamy ocen. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez.

W Klubie nie dajemy gotowych rozwiązań. Na własną rękę i zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze wraz z Opiekunką szukają odpowiedzi na naukowe pytania. Klub to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę. Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.

Na zajęciach przeprowadzamy eksperymenty podczas których: otrzymujemy gazy i badamy ich właściwości, barwimy tkaniny barwnikami naturalnymi, robimy kule do kąpieli i mydła, budujemy spadochrony dla jajek, tworzymy wulkany, a nawet otrzymujemy srebro!

Spotkania Klubu Odkrywców odbywają się co dwa tygodnie w czwartki o godz. 14:40 w sali 13A. Uczestniczą w nich uczniowie klasy 6a oraz klas pierwszych gimnazjum.