Kiermasz Krótkich Form Redakcyjnych

W dniu 12 marca 2015 r. w auli ZSOI nr 4 im. Polskich Noblistów odbył się Wojewódzki Konkurs Kiermasz krótkich form redakcyjnych pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Stowarzyszenia Polonistów. W tym roku temat przewodni brzmiał: Poza granicami kraju i ludzkiego umysłu. Ta impreza organizowana jest w naszej placówce od 2001r., ale w tym roku po raz pierwszy miała zasięg wojewódzki i objęta została tak znamienitym patronatem. Z tej okazji naszym gościem była pani Agnieszka Kania, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia.
Do rywalizacji przystąpiły 24 trzyosobowe zespoły uczniów: 16 grup szóstoklasistów szkół podstawowych i 8 grup pierwszoklasistów gimnazjum. Wszystkich połączyła twórczość Polskich Noblistów, zarówno poetycka, jak i prozatorska oraz krótkie formy redakcyjne. Uczniowie zmierzyli się z twórczością Wisławy Szymborskiej, Henryka Sienkiewicza i Czesława Miłosza. Szóstoklasiści redagowali ogłoszenia i zaproszenia, natomiast zadaniem gimnazjalistów było napisanie zawiadomienia i noty prasowej z krótką recenzją.
Wśród laureatów jest również nasz zespół gimnazjalny kl. I F (II miejsce) oraz zespół z klasy 6b (III miejsce).
Organizatorki konkursu – Teresa Chabińska i Joanna Majchrzak-Broda – są zadowolone z jego przebiegu i uważają, że cele przedsięwzięcia zostały zrealizowane. Uczniowie zapoznali się z twórczością Polskich Noblistów, a nauczyciele wzbogacili metody przygotowania uczniów do sprawdzianu po klasie szóstej szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Kiermasz krotkich form”]

RELATED POST

Skip to content