Kiermasz krótkich form redakcyjnych po raz szesnasty

W dniu 9 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Kiermasz krótkich form redakcyjnych pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Polonistów.
W tym roku temat przewodni brzmiał: ROK SIENKIEWICZOWSKI NA ŻABIEJ.
Tego dnia w wśród uczestników było twórczo, wesoło i panował duch uczniowskiej rywalizacji. Gościem honorowym była pani Agnieszka Kania, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Polonistów.
Kiermasz organizowany jest w naszej placówce od 2001roku. Przez te szesnaście lat zmieniała się jego formuła czy zasięg, ale zawsze cieszył się popularnością wśród uczniów i nauczycieli polonistów.
W tym roku do pracy przystąpiło 19 trzyosobowych zespołów uczniów: 12 grup szóstoklasistów ze szkół podstawowych i 7 grup pierwszoklasistów z gimnazjum. Wszystkich połączyła wiedza o wybitnym Polskim Nobliści – Henryku Sienkiewiczu. Szóstoklasiści redagowali ogłoszenia i zaproszenia, natomiast zadaniem gimnazjalistów było napisanie zawiadomienia i noty prasowej z krótką recenzją.
Pierwsze miejsce zajęły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach  i Gimnazjum w Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. Uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe i odebrali gratulacje od pani Dyrektor.
Podczas gdy uczniowie pisali swoje prace, nauczycie uczestniczyli  w warsztatach metodycznych prowadzonych przez panią Agnieszkę Kanię.
W przeprowadzenie konkursu zaangażowali się członkowie Zespołu Nauczycieli Języka Polskiego i Zespołu Kształcenia Specjalnego. Organizatorki konkursu – Teresa Chabińska i Joanna Majchrzak-Broda –  są zadowolone z przebiegu konkursu i uważają, że cele przedsięwzięcia zostały zrealizowane.

[Not a valid template]

RELATED POST

Skip to content