Jesienny Salon Artystyczny 2015

18 listopada 2015 r. w ZSOI nr 4 na ul. Żabiej 20 miało miejsce niezwykłe artystyczne wydarzenie. Aula szkolna na 3 godziny zamieniła się w Jesienny Salon Artystyczny.
Było to niebywałe spotkanie z młodymi pasjonatami szeroko pojętej sztuki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 148 i Gimnazjum nr 32 prezentowali na scenie swoje pasje artystyczne. Swą obecnością uświetniła spotkanie Julia Basista – scenograf . Z radością podzieliła się z naszą młodzieżą refleksją na temat sztuki.
Tego wieczoru wiele się działo. Wiersze i prozę recytowaną ozdobił taniec. W rytm muzyki płynęły słowa piosenek. Najmłodsi uczniowie klas 1-3 SP 148 zabłysnęli w recytowaniu literatury dziecięcych klasyków! Tegoroczna edycja obfitowała w talenty wokalne i gry na różnych instrumentach (pianino, gitara akustyczna i gitara elektryczna oraz akordeon). Była to piękna, nastrojowa i wielobarwna część, po której prezentowali się nasi młodzi tancerze – i tu trzeba podkreślić: również amatorzy we własnej choreografii.
Dekoracją dla uroczystości był wernisaż prac wykonanych przez naszych uczniów, w różnych technikach.
Młodzież z naszej szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście w pamiątkowej księdze opisali ten wieczór jako kolorowy i wesoły czas odkrywania nowych talentów artystycznych w naszym środowisku szkolnym. Niebywałym jest fakt, że aż tyle uczy się u nas młodzieży wybitnej i wspaniałej.
Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na kolejną – czwartą – edycję Jesiennego Salonu Artystycznego, która tradycyjnie odbędzie się w listopadzie już za rok.
Organizatorzy: Małgorzata Bogusz, Iwona Słocka, Grażyna Łuczak

RELATED POST

Skip to content