EUROWEEK w naszej szkole

W niedzielę 18 marca przyjechali do nas wolontariusze fundacji Euroweek. Nasi goście przez parę dni mieszkali w rodzinach naszych koleżanek, Oli i Jagody. Natomiast w poniedziałek i wtorek prowadzili warsztaty językowe w naszej szkole i poznawali atrakcje Krakowa.

EUROWEEK to program, który otwiera na inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy tolerancji, pracy w zespole, rozwija kreatywność i umiejętności autoprezentacji a swoboda, komfort oraz świetna atmosfera tworzona przez wolontariuszy to ogromne zalety tego programu.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Wolontariusze mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do współpracy, zarażać uczniów swoją pozytywną energią, a także otwierać na porozumiewanie się w języku angielskim. Uczniowie natomiast uczyli się współpracy, podziału ról i obowiązków oraz budowania zaufania w grupie, ćwiczyli kreatywność i umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań.

[Not a valid template]

 

RELATED POST

Skip to content