Dzień Ziemi

28 kwietnia klasy 1-3 oraz klasy 5a i 6b brały udział w nietypowej lekcji ekologii o rymującym się temacie: Co mogą zrobić dla Ziemi dzieci, by było na niej choć trochę mniej śmieci?
Od 22 kwietnia, czyli od Światowego Dnia Ziemi zastanawiamy się, jak wpłynąć na fakt, że z roku na rok wyrzucamy coraz więcej rzeczy. Z pomocą niewątpliwie przyszło nam pojęcie MODY!
Zespół Pedagogów Specjalnych zainspirował dzieci do zaprojektowania i wykonania strojów z surowców podlegających recyklingowi. 
Pokaz Mody Ekologicznej miał na celu rozbudzić w uczestnikach i widzach chęć bycia modnym ekologicznie! Uczniowie ze zużytych materiałów takich jak: butelki plastikowe, folie, puszki, kapsle, płyty CD, gazety, które normalnie trafiłyby do śmieci, stworzyli ciekawe, nowe przedmioty – ubrania i biżuterię!
Młodzi projektanci zachwycili widownię różnorodnością form, technik wykonania strojów, starannością, dbałością o szczegóły i doborem surowców (hełm z korków, tu-tu z kubeczków plastikowych, gorset z foli bąbelkowej).
Wszyscy modele i modelki prezentowali się wspaniale, ich projekty były niezwykle pomysłowe i ciekawe, a niektóre bardzo zabawne! Mamy niezwykle utalentowanych uczniów – efekty ich działań projektanckich można obejrzeć na korytarzu szkolnym przy pokoju nauczycielskim.
Gratulacje dla uczniów, którzy włączyli się w realizację szkolnego ekoprojektu działań. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za wsparcie pociech w kreowaniu ekologicznych postaw.

/J. Karasowska, I. Słocka/


22. kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasi gimnazjaliści wespół z paniami A. Nowosadzką, K. Gorycą i A. Stopnicką przygotowali Ekopokaz Mody. W tym dniu aula naszej szkoły zamieniła się w wybieg, na którym modelki i modele prezentowali stroje wykonane z surowców przeznaczonych do recyklingu. Zebrana publiczność miała okazję zobaczyć, że w odzieży „uszytej” z gazet i plastiku można wyglądać modnie i efektownie.
Dzień Ziemi był również okazją do celebrowania kolejnej edycji Dnia Żółto-Zielonego. Uczniowie klas IA, IE, IIC i IIIA przygotowali z tej okazji programy w formie teledysków i pokazów multimedialnych, promujące jedzenie warzyw i owoców w kolorach żółtym i zielonym. Gimnazjaliści mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat owoców i warzyw biorąc udział w Żółto-Zielonym Quizie przygotowanym przez panie A. Stopnicką i A. Gondek. Pytania w qiuzie były oczywiście podchwytliwe.

[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”Dzień ziemi”]

/A. Stopnicka/

RELATED POST

Skip to content