Zdarzyło się w roku szkolnym 2015/2016


Nasza obecność na portalu „Młody Kraków”

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga pod adresem http://mlodziez.info/Samorzady_114_Gim_32.html


Jedenasty bal młodzieżowych liderów społecznych Krakowa

W dniu 6 lutego 2016 r. w krakowskim magistracie odbył się Karnawałowy „Bal Retro”, na który zostali zaproszeni przedstawiciele naszego Samorządu. Bal ma już swe tradycje. Odbył się po raz 11 w gmachu Urzędu Miasta Krakowa i z całą pewnością należy do świetnych spotkań, integrujących młodzież z krakowskich szkół. Nasze dziewczyny z Samorządu specjalnie przygotowywały się do tej imprezy ponieważ bal był w stylu retro i obowiązywały eleganckie stroje z tego okresu. Prawie 5 godzinna wspólna zabawa okazała się dla wszystkich i tak za krótka….

Gwiazdka dla zwierzaka

Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska. Akcję rozpoczęliśmy przed świętami Bożego Narodzenia i zakończyliśmy przed feriami zimowymi. Łącznie udało nam się zebrać 13 kg. Może to nie jest dużo jak na naszą szkołę, ale każda ilość się liczy.

Zebrane 13 kg do schroniska zawiozła wraz z rodzicami uczennica z klasy III E.

Opiekunowie: L. Dobrzańska, J. Frączek


Kolejne wyjście pocztu

W dniu 17 września poczet sztandarowy naszej szkoły po raz kolejny w tym roku szkolnym uczestniczył w ważnej uroczystości patriotycznej – obchodach 76. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Po Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej koncelebrowanej w intencji wszystkich ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz poległych za wolność Ojczyzny, uczestnicy, wraz z pocztami sztandarowymi wielu krakowskich szkół i organizacji, przemaszerowali ulicą Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej. Tam, w obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, odbyła się dalsza część uroczystości – Apel Pamięci, Salwa Honorowa i złożenie kwiatów.

Opiekun pocztu Piotr Kowalik

Poczet 1 Poczet 1 Poczet 1 Poczet 1