Co zdarzyło się w roku szkolnym 2015/2016?


W roku szkolnym 2015/2016 Rada Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 systematycznie spotykała się podczas zebrań na których omawiano sprawy dotyczące bieżących działań.

Samorząd Uczniowski włączył się w uświetnienie uroczystości:
– z okazji Dnia Edukacji Narodowej
– z okazji Świąt Bożego Narodzenia
– z okazji Świąt Wielkanocnych
poprzez przygotowanie upominków i kartek świątecznych oraz składanie okolicznościowych życzeń pracownikom szkoły.

Samorząd Uczniowski zorganizował wraz z opiekunami:
– zabawę andrzejkową z wróżbami andrzejkowymi
– zabawę karnawałową z konkursami

Przygotował wróżby andrzejkowe dla uczniów klas 1-3. Brał udział w Podgórskim Ubieraniu Choinki. Zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Uczestniczył w czynnościach związanych z organizacją „Dnia otwartego szkoły”. Przeprowadził wraz z Samorządem Uczniowskim klas 1-3 zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w ramach akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”. Dostarczyliśmy do schroniska aż 90 kg. karmy. Samorząd Uczniowski klas 4-6 współorganizował uroczysty „Benefis pracy dydaktycznej Pani Dyrektor Marii Jolanty Kurcz”.

Opiekun SU:Małgorzata Nawrocka – Żurek


Podgórskie Ubieranie Choinki

18 XII 2015r członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 brali udział w Podgórskim Ubieraniu Choinki. Akcja zorganizowana była przez Fundację „Wygrajmy Siebie”. Wszyscy uczniowie biorący w niej udział mogli wspólnie ubrać wielką choinkę oraz poczęstować się gorącą czekoladą i pierniczkami. Imprezie towarzyszył również kiermasz świąteczny.

Opiekun SU
Małgorzata Nawrocka Żurek


Dyskoteka andrzejkowa SP

W środę 25 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili przy piosenkach, przygotowanych specjalnie na tą okazję przez Samorząd Uczniowski . Uczestnicy imprezy wzięli udział w karaoke jak i w andrzejowych wróżbach, które przygotowali reprezentanci każdej z klas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekunowie SU klas 4-6
Alicja Drwięga Żytniak
Małgorzata Nawrocka Żurek


Wycieczka do schroniska dla koni

W czwartek 11.06.2015 odbyła się wycieczka do schroniska dla koni w Dulowej, prowadzonego przez fundację „Zwierzę nie jest rzeczą”. W wycieczce brali udział przede wszystkim członkowie samorządu uczniowskiego, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem przy zbiórce pieniędzy na konie uratowane przez fundację. Uczniowie mieli okazję poznać wszystkie zwierzaki, przygarnięte przez fundację i na stałe mieszkające w schronisku. Zaprzyjaźnili się z pięknymi owczarkami kaukaskimi, jeździli konno, rozdawali smakołyki koziołkom i krowie, która była wielkim łakomczuchem.


Turniej 1 z 12

W poniedziałek 1.06.2015 odbył się turniej 1 z 12, organizowany dla uczniów klas 4-6. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w turnieju wykazali się dużą wiedzą z zakresu przyrody, historii, języka polskiego, angielskiego oraz matematyki. Turniej wygrała Katarzyna Folwarska, drugie miejsce zajęła Julia Chrabąszcz, a trzecie Julia Orlewska. Gratulujemy!

Opiekunowie SU klas 4-6
Alicja Drwięga Żytniak
Małgorzata Nawrocka Żurek