Akcja ,,Zainspiruj się”

Dnia 09.05.2023r. miała miejsce akcja ,,Zainspiruj się” związana z projektem #ogarniam życie.

Odbyła się ona w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 w Krakowie. Miała ona na celu przedstawienie uczniom, naszej szkoły, różnego rodzaju pasji oraz zainteresowań.

Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość rozstawienia się na szkolnej auli i podzielenia się z całą społecznością szkolną swoją pasją, hobby, zainteresowaniem. Prezentacja odbywała się według harmonogramu, tak aby każda klasa (w szkole jest ich 28) mogła uczestniczyć w pokazie. Również na przerwach uczniowie przychodzili i oglądali oraz podziwiali  pasje innych. Oczywiście mogli pytać oraz rozmawiać  z uczniami, którzy je prezentowali.  Osoby, przedstawiające swoje hobby, opowiadały o swoich zainteresowaniach.

Podczas akcji prezentowali się: pasjonaci robotów, sportowcy, fotografowie, muzycy, artyści sceniczni i plastyczni, wytwórcy biżuterii, odtwórcy inscenizacji wojskowych, modelarze, fani motoryzacji i tramwajów, miłośnicy różnej maści pasji, a nawet właścicielka psa, który obecnością na przeglądzie, wzbudził największą sympatię pozwalając się głaskać przez cztery godziny trwania akcji. Warto też wspomnieć o rodzicach, którzy również zaangażowali się w naszą akcję, nie tylko pomagając swoim dzieciom, ale też udostępniając swoje prace.

Podczas wizyty w naszej instytucji,  czyli w Muzeum Fotografii “MUFO” mieliśmy zajęcia z bardzo ciekawego zainteresowania, jakim jest fotografia i właśnie ta pasja stała się dla nas inspiracją do zorganizowania w szkole dnia pasji, zainteresowań i hobby.

Myślimy, że podczas naszej akcji na pewno kogoś zainspirowaliśmy do jakiejkolwiek pasji, ponieważ cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem, takim, że wielu uczniom obiecaliśmy, że taki dzień zorganizujemy także za rok.

Uczniowski zespół koordynujący: Zuzanna Marszałek, Lena Nowak, Olivier Walas 

Nauczyciele-koordynatorzy: Renata Sas-Dyrba, Aneta Stopnicka

 

RELATED POST

Skip to content