Akcja „Piórniki do Afryki”

Po raz drugi z ogromną przyjemnością włączyliśmy się całą społecznością szkolną w akcję „Piórniki do Afryki”, którą na skalę ogólnopolską organizuje Fundacja „Dzieci Afryki”.

Udało się nam zebrać  125 wyposażonych piórników – każdy z lizakiem i w miarę możliwości z listem do przyszłego właściciela. To dary od całych klas, jak i od pojedynczych darczyńców. Do paczki jaka została nadana do warszawskiej siedziby Fundacji dołączyliśmy też podarowane przez uczniów przybory szkolne, takie jak: kredki, ołówki, gumki do mazania. W pierwszym tygodniu listopada przesyłka zostanie zabrana z Warszawy i trafi do konkretnej wioski w Afryce, w której misjonarze prowadzą szkołę.

Akcja przerosła oczekiwania szkolnych koordynatorów – Koła Wolontariatu SP 148 i Gim 32. Cieszymy się, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z takim zaangażowaniem pomogli w zbiórce, za co serdecznie dziękujemy! W imieniu ZSOI nr 4 przesłaliśmy wraz z piórnikami dla naszych rówieśników życzenia wytrwałości w nauce, wielu szkolnych sukcesów – małych i dużych oraz zdrowia, a zespołowi wolontariuszy „Dzieci Afryki” wytrwałości w pracy na rzecz afrykańskich dzieci oraz dużo uśmiechu i pogody ducha!

Zdjęcie dołączone do informacji przysłane zostało przez Fundację „Dzieci Afryki” i obrazuje moment rozpakowywania przesyłek od placówek i osób zaangażowanych w akcję – gdzieś wśród nich są pudełka od naszej szkoły!

I. Słocka, M. Dębowska-Zielińska

RELATED POST

Skip to content