3a i fascynujący świat matematyki

Klasa 3a odkrywa fascynujący świat matematyki razem z Natalką i Antkiem!
Pod koniec lutego 2022r. klasa 3a przystąpiła do projektu MAC, w którym według założeń, w nieszablonowy sposób będą poznawać przydatność matematyki w codziennym życiu. 
W czterech modułach tematycznych uczniowie rozwiązywać  będą zadania wymagające  praktycznego zastosowania poznanych wiadomości matematycznych. Moduły tematyczne, które zawiera projekt, są następujące: matematyka w kuchni, matematyka w technice, matematyka w mieszkaniu, matematyka w sklepie. Dzieci otrzymały dzienniczki, w których na dowód realizacji zadania będą wklejać pamiątkowe odznaki. 
Uczniowie wykonali zadania z modułu pierwszego Matematyka w kuchni. Głównym zadaniem było przygotowanie sałatki owocowej z wykorzystaniem umiejętności liczenia, dzielenia, ważenia i odmierzania składników. W kuchni i gotowaniu umiejętności matematyczne oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem są podstawową wartością. Realizacja przepisu wiąże się z umiejętnością odmierzania, ważenia, liczenia, znajomością miar i wartości, takich jak ćwierć, połowa. Precyzja w realizacji przepisu gwarantuje właściwy efekt. Dzieci odmierzały także składniki potrzebne do wykonania ciasteczek oraz wykonywały zadania związane z obliczeniami wagowymi i obliczaniem pojemności. Za wykonane pierwsze zadanie otrzymały pierwsze naklejki do dzienniczków z projektu.
W marcu rozpoczynają zadania z modułu drugiego Matematyka w technice.
Katarzyna Tabor

RELATED POST

Skip to content