14 X 2014 Ślubowania klas pierwszych

14 X 2014 Ślubowania klas pierwszych

Drodzy Uczniowie,

Składacie przyrzeczenie w szczególnym dniu, w Dniu Edukacji Narodowej. Edukacja ( łac. educatio)-to wychowanie powiązane z umysłem i wiedzą człowieka, a Naród to MY.Edukacja nie przynosi wymiernych efektów finansowych, tak jak na przykład zbudowany most, po którym codziennie przejeżdża,skracając sobie drogę, tysiące samochodów. Ale, żeby ten most wybudować trzeba ogromnej wiedzy wielu specjalistów, którzy kiedyś byli uczniami począwszy od szkoły podstawowej, aż po ukończenie szkoły wyższej. Uczyli się pisać, czytać, malować, liczyć, myśleć i stosować zdobytą wiedzę z wielu dziedzin, w praktyce. Wśród elitarnego grona Noblistów jest sześciu Polaków : Henryk Sinkiewicz, Stefan Żeromski, Maria Skłodowska -Curie, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Lech Wałęsa, ale lista nagrodzonych osób związanych z Polską jest pięć razy dłuższa, bo to blisko trzydzieści osób. Dzieje Polski są burzliwe, tragiczne i obfitujące w zwycięstwa,o których uczycie się na lekcjach historii. Ale czy wiecie, że polscy matematycy rozszyfrowali Enigmę i dzięki temu II wojna światowa trwała o dwa-trzy lata krócej ? W roku 1957 to Polacy stworzyli komputer pierwszej generacji o nazwie „XYZ”. Była to maszyna wielkich rozmiarów, zużywająca wielką ilość energii, zupełnie nie przypominająca współczesnego modelu. A przed Wami nasi Drodzy Gimnazjaliści coraz większe wyzwania i umiejętność ustalania celów na przyszłość. Dla każdego z WAS marzenia oraz plany na przyszłość są niezmiernie ważne, jednakże pozostaną bez znaczenia, jeśli nie podejmiecie wysiłku koniecznego, aby je zrealizować. Mając sprecyzowane cele i pracując ciężko, by je osiągnąć, będziecie w stanie w pełni wykorzystać Wasz potencjał.

Szanowni Rodzice,

dziękuję za przybycie, za wsparcie swoich dzieci w tym szczególnym dniu. Proszę o współpracę, szczególnie w aspekcie wychowawczym, ale „nie usuwajcie przed dziećmi kamieni, aby kiedyś nie uderzyły głową o mur” (J.F. Kennedy).

Drodzy Nauczyciele,
żyjemy w ciekawych czasach, czasach postępu i zmian zachodzących w ogromnym tempie. Te zmiany wymagają od nas Nauczycieli doskonalenia i stałego rozwoju, aby przekazać uczniom rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności zgodnie z najnowszymi trendami. Dziękuję Państwu w tym szczególnym dniu, kiedy Minister Edukacji Narodowej, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krakowa, Dyrektor Wydziału Edukacji, przesyłają życzenia. Dziękuję Państwu za – za trud, za wiedzę za codzienną pełną oddania pracę, za rzesze absolwentów, którzy odwiedzają naszą Szkołę jeszcze ucząc się, ale i za rzesze absolwentów, którzy przychodzą do NASZEJ SZKOŁY ze swoimi dziećmi. Życzę satysfakcji z wykonywanego zawodu, życzę współpracy owocującej sukcesami swoich Uczniów.

I jeszcze raz drodzy Bohaterowie Dzisiejszego Dnia, przeczytajcie w holu B „przepis na sukces” opracowany na podstawie badań amerykańskich uczonych. Zastanówcie się co należy w sobie doskonalić, aby w „Szkole Małych i Dużych Sukcesów” przygotować się do sukcesu życiowego. POWODZENIA !

Dyrektor ZSOI nr 4 w Krakowie

Maria Jolanta Kurcz

14 X 2014r.


RELATED POST

Skip to content