Koło Wolontariatu Gimnazjum nr 32 i Szkoły Podstawowej 148

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Do służby wolontaryjnej nasi uczniowie przygotowywani są już od najmłodszych lat w tak zwanym małym wolontariacie – Cecylkowej Gromadzie.
Koło Wolontariatu działa od ponad 10. lat. Jesteśmy przede wszystkim wolontaritem akcyjnym, realizujemy się w akcjach cyklicznych oraz doraźnych, organizowanych w odpowiedzi na potrzeby społeczności szkolnej i lokalnej.
Naszą sztandarową imprezą są corocznie organizowane obchody międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przypadającego 21 listopada. Pomagamy w pracach związanych z Dniem Otwartym Szkoły, Piknikiem Rodzinnym na Żabiej, Pokazem Ekomody, a także w opiece nad gośćmi podczas Przeglądu Form Artystycznych Pod Żabim Parasolem. Obejmujemy opieką naszych najmłodszych kolegów i koleżanki – dostarczamy mleko i owoce dla pierwszoklasistów. Uczestniczymy w radosnych obchodach Walentynek, zbierając i dostarczając walentynkową pocztę. Ofiarujemy swoją pomoc także poza szkołą wspierając organizację Pikniku Rodzinnego w jednym z okolicznych przedszkoli, uczestnicząc w ramach współpracy ze Szkolnym Klubem Przyjaciół Żonkila w kwestach na rzecz Hospicjum Św. Łazarza, a każdego roku w grudniu włączając się w zbiórkę upominków pod hasłem „Misie i słodycze” dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Wychodzimy też poza kraj, a nawet poza kontynent, uczestnicząc w akcji Piórniki do Afryki organizowanej przez fundację Dzieci Afryki. Od lat ściśle współpracujemy z Korczakowską republiką Dziecięcą DYLINIARNIA – bierzemy udział w organizowanych przez Stowarzyszenie imprezach środowiskowych, zbiórkach żywności pod egidą Polskich Banków Żywności, w spotkaniach z wolontariuszami z Francji, a także na terenie naszej szkoły przeprowadzamy zbiórkę środków czystości i higienicznych dla podopiecznych DYLINIARNI.
Zawsze służymy pomocą, przyjaznym gestem i dobrym słowem, jesteśmy otwarci na propozycje, w czym i jak możemy pomóc.